Dana 29. svibnja 2026. godine održana je razmjena učenika u Medicinskoj školi Bjelovar u sklopu projekta E-medica pod nazivom „Kap koja je prelila čašu“.
Na susretu su sudjelovali učenici iz Škole za medicinske sestre Mlinarska, Srednje škole Pregrada i Medicinske škole Bjelovar. Učenici su tijekom susreta analizirali i izrađivali prezentaciju te razmijenili prijedloge i ideje. Snimljen je i kratki videozapis kojim će se prikazati posljedice konzumacije alkohola među mladima te potaknuti svijest o važnosti odgovornog ponašanja i očuvanja zdravlja. Također je dogovoren način predstavljanja projekta na završnoj smotri. Susret je protekao u ugodnom, suradničkom i radnom ozračju, a i učenici su pokazali visoku razinu kreativnosti, motiviranosti i spremnosti na timski rad. Sljedeći susret održat će se u rujnu u Srednjoj školi Pregrada.


